Fashion Week TLV

כיצד ניתן להתגרש מבלי ללבות את האש

עורכת דין לאה מלך

סוד ההצלחה של עו”ד לאה מלך, מומחית בעלת מוניטין בתחום דיני משפחה, טמון באהבה הגדולה שלה למקצוע וביכולת שלה להילחם למען לקוחותיה. בראיון שערכנו עימה למגזין היא מספקת עצות השוות זהב, במטרה לסייע לבני הזוג להתגרש בדרכי נועם.

“ההצלחה שלי נובעת מאהבה העזה שלי למקצוע ומהרצון האמתי לעזור ללקוחות שלי, המתבטא ביחס האישי והחם שאני מעניקה להם, הזמינות, ההשקעה והתמיכה.

גורם נוסף הוא הניסיון רב השנים והידע שצברתי בתחום דיני המשפחה, המאפשר לי להוביל את הלקוחות שלי להסדרים הטובים ביותר, בצורה מהירה ויעילה.” לאה מלך, ניחנה ביכולת שיש למתי מעט, היכולת לראות את התמונה המלאה ולמצוא את הדרך לגשר בסיטואציות מורכבות הדורשות מיומנויות משא מתן גבוהות וכל זאת תוך שמירה על ערך חשוב: דרכי נועם.

Brand Name עורכת דין

“במשרד עובדים מעל 20 עורכי דין ומשפטנים, בעלי ניסיון רב בתחום דיני המשפחה. יחד אנחנו מספקים שירותים רבים בתחום כולל: ניהול הליך גירושין בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני, הסכמי ממון, הסכמי גירושין, הסכמי הורות משותפת, ירושות וצוואות, פירוק שיתוף ברכוש, מזונות אישה, מזונות ילדים, משמורת, חטיפות ילדים, משרד הרווחה, הגירה והסדרי מעמד בישראל לבני הזוג, התרת נישואים אזרחיים, סרבנות גט, גניבת זרע, אלימות במשפחה וכו’.”

כיצד בוחרים עו”ד בתיקי גירושין?
“חשוב לפנות לעו”ד בעל ניסיון רב בתחום, לקבלת ייעוץ ראשוני מדויק ומקצועי.
בפגישה הראשונית יש לערוך תיאום ציפיות, בכדי למנוע הפתעות לא נעימות בהמשך הדרך.
מכיוון שמדובר על בחירת אדם העומד להילחם עבורך ולהיות השופר שלך במלחמה של חייך, צריכה להיות ביניכם כימיה ותקשורת טובה.”

“ניהול תיקי גירושין דורש הרבה מאוד ניסיון, מקצועיות, מחשבה יצירתית ויכולת הקשבה. הניסיון הרב שצברתי בתחום חידד לי את החושים והרצון לעזור לזולת, לצד האהבה למקצוע, הפכו אותי ללוחמת בלתי נלאית למען המטרה. אני נמצאת בחזית בתקופה הכי קשה בחייהם של אותן משפחות ונלחמת עבורן במלחמה של חייהם.
לכאורה כל תיקי הגירושין נראים דומים זה לזה אך למעשה יש ביניהם הבדלים רבים. כל תיק עומד בפני עצמו ומאחורי כל אחד מהם ישנה משפחה שונה ועולם אחר. תיק גירושין הוא לא עוד קלסר בארון – מדובר כאן על חיים של אנשים ועל דיני נפשות.
תיקי גירושין הינם תובעניים ביותר. נדרשת ממני 100% השקעה ואני כל הזמן נמצאת עם יד על הדופק. אין לי ספק שאם לא הייתה בי תשוקה למקצוע, לא היה בי את הדרייב לעזור, לשנות ולהצליח.”

האם כדאי לערוך הסכם ממון?
“התשובה היא ודאי שכן!
זוגות רבים אינם מרגישים בנוח עם החתמת בן/בת הזוג על הסכם ממון. הסיבות לכך הן רבות: קיים חשש שהצד השני ייפגע או שההסכם יגרום לבני הזוג להתחיל ברגל שמאל. פגשתי בני זוג רבים שאף האמינו כי הסכם כזה עלול לגרום להם למזל רע ועתיד להובילם לגירושין.
הדעה האישית שלי היא שאין צורך לפחד מהסכם ממון, ההפך הוא הנכון והסיבות לכך הן:
הסכם ממון עושה לכם סדר בכל הנושאים הפיננסיים בעת משבר
המשמעות של הסכם ממון היא לאו דווקא: מה ששלי שלי ומה ששלך שלך. ניסוח ההסכם הינו גמיש ונתון לבחירת בני הזוג
במקרה של גירושין, ההסכם יכול להטיב עם הצדדים הרבה מעבר למה שהחוק מקנה.
הסכם ממון מקל ומקצר את הליך הגירושין
הסכם ממון חוסך הרבה מאוד דאגות וספקות, הן במהלך הנישואין והן במידה ובני הזוג מתגרשים, מכיוון שהצדדים יודעים בדיוק מה מצפה להם.”

כיצד ניתן להתגרש בנועם ולמזער נזקים?
“אני תמיד ממליצה לזוגות המגיעים אלי במטרה להתגרש, לעשות זאת באמצעות הסכם. השקפתי היא שכל זוג יכול וצריך לערוך הסכם גירושין. הסכם כזה מונע מהם את מנת הסבל והייסורים המתלווה להליך גירושין אשר מתנהל בבתי המשפט ו/או בבתי הדין הרבניים.
מכיוון שמדובר ביחסים בין בני זוג, טבעי שיהיו בניהם אמוציות ומשקעים, לצד תחושות נקם. האש הזו מתלהטת כשנוספים לה צדדים נוספים: המאבק על משמורת, התערבות בני המשפחה של כל אחד מהצדדים, התערבות של החברים משותפים ועוד.
יחד עם זאת, כל אש סופה לדעוך והשאלה היא רק מתי. לכן, עדיף לסיים את קשר הנישואין בצורה מכובדת ובוגרת, ללא אש מיותרת וזאת ניתן לעשות רק באמצעות הסכם.חשוב לציין שהסכם גירושין מומלץ רק בתנאי שהוא מתנהל באופן מקצועי, המיטיב עם הצדדים.”

http://fashionweektelaviv.com/%D7%9B%D7%99%D7%A6%D7%93-%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%9F-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%92%D7%A8%D7%A9-%D7%9E%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%9C%D7%9C%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%A9-2/

לאה מלך

משרדנו מעניק יעוץ משפטי וליווי בכל הנושאים הכרוכים לכל סוגי הגופים הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי.

יחודו של המשרד העוסק בכל ענפי המשפט ניכרת בהענקת מענה משפטי עדכני חד ויצירתי.

טלפון
073-3425466

פקס
073-3425465

כתובת
בניין מגדלי ישראל, פל ים 5, חיפה.

מייל
L.Melech@gmail.com