הארץ

חדשות | משפט ופלילים

בסביבת בת ה-11 שהתלוננה על אונס קבוצתי חוששים למצבה הנפשי: "מתקשה להשתקם"

לפי החשד, שישה נערים תקפו את הילדה מינית והפיצו סרטון המתעד את המעשים. עורכת דינה סיפרה כי היא "מרגישה שהיא הנענשת" בזמן שהחשודים חופשיים. אביו של החשוד המרכזי אמר לחדשות 13 כי הפצת הסרטון היא "מעשה קונדס של ילדים" עורכת הדין של הילדה בת ה-11, שלפי החשד נאנסה על ידי קבוצת נערים בני 12 ו-13, טענה היום (שלישי) שמצבה הנפשי החמיר וכי היא "מרגישה שהיא הנענשת" בזמן שהחשודים חופשיים. לפי החשד, שישה נערים תקפו מינית את הילדה בכמה מקרים שונים בחודש אפריל, תוך שהם מתעדים את מעשיהם בסרטון ולאחר מכן הפיצו אותו בין חבריהם. אביו של החשוד המרכזי במעשים כינה את הפצת הסרטון "מעשה קונדס של ילדים" בשיחה עם חדשות 13.

במהלך החקירה המשטרתית, הוטלו על החשודים תנאים מגבילים כמו מעצר בית, צו הרחקה מהילדה ואיסור יצירת קשר עמה למשך מספר שבועות. בחודש מאי פגו התנאים והנערים שוחררו ממעצר הבית. מעצר הוא אינו חלק מענישה, ונדרש במקרים שבהם עולה מסוכנות או צורך חקירתי למעצר החשוד. כמו כן, במערכת אכיפת החוק לא נהוג לעצור ילדים בני פחות מ-14, וכעת מחכים החשודים להמלצות שירות מבחן לנוער לגביהם. לפני שבועיים הועברו חומרי החקירה בתיק לפרקליטות, עדיין לא התקבלה החלטה אם להגיש כתבי אישום נגד החשודים.

לפי עורכי דינה של הילדה, בחודשים האחרונים היא טופלה לסירוגין במוסדות סגורים ופתוחים עקב מצבה הנפשי הקשה. גורם המעורה בפרטים אישר כי מיד לאחר הגשת התלונה על ידי אמה של הילדה, עובדי הרווחה העבירו אותה למוסד טיפולי. עורכי דינה טענו כי מצבה של הילדה מחמיר וכי "היא אינה יכולה לעבור שיקום אמתי כאשר היא יודעת שמי שביצעו את עבירות המין החמורות חופשיים". "היא מורחקת מהעיר, מהבית ומבית הספר", אמרה עו"ד לאה מלך, שמייצגת את המשפחה, "העבריינים משוחררים ולא עושים להם כלום. היא הנענשת, היא מרגישה שהיא לא בסדר".

במסגרת החקירה, אחד הנערים החשודים, חשוד בעבירה של איומים. לדברי עורכי הדין של משפחת הילדה, הוא התקשר לאם ואיים עליה: "אם את לא מורידה את התלונה אנחנו נזרוק לך רימון הביתה, אנחנו נפגע בחיים שלך". במשטרה אישרו כי האיומים הם חלק מהתיק וכי גם הם נחקרו.
לפי פרסום בחדשות 13, אביו של החשוד המרכזי בביצוע האונס אמר: "אני לא יודע מה קורה עם החינוך שקיבלה, צר לי על הילדה הזאת מאוד. אני כועס על הבן שלי אבל מדובר ברצון הילדה". את הפצת הסרטון הוא הגדיר "מעשה קונדס של ילדים".

בסביבת הילדה סיפרו כי ששת הנערים, שלא לומדים עם הילדה באותו בית ספר וגם לא מתגוררים בשכונה שלה בעיר בשפלה, פגשו אותה במבנה נטוש אליו היא הוזמנה על ידי ילדה אחרת. הילדה נותרה לבדה עם קבוצת הנערים, ולפי החשד הם ביצעו בה עבירות מין בזה אחר זה. הם תיעדו את עצמם לכאורה מבצעים את המעשים, שחזרו על עצמם כמה פעמים נוספות בימים הבאים. באחד המקרים, לפי התלונה, אחד הנערים הצמיד לגרונה של הילדה סכין.

הילדה דווחה לאמה על התקיפה כעבור זמן קצר, וזו פנתה לבית הספר בו היא למדה ולמשטרה בחופשת הפסח. לפי עורכת הדין של המשפחה, אביה של הילדה איבד את הכרתו כאשר צפה לראשונה בסרטונים.

לפי משרד החינוך, עם קבלת הדיווח על ידי האם, פנה בית הספר לשורת גורמים ועדכן אותם, בהם פקידת סעד, משרד החינוך והרשות המקומית. בית הספר, בשיתוף עם גורמי משרד החינוך, הרשות וגורמי מקצוע רלוונטיים, החלו לטפל בילדה וללוות את האם. בעקבות החשש שעלה כי הסרטון מצוי אצל כמה תלמידים, הם זומנו לשיחה עם מנהלת בית הספר והוריהם זומנו אף הם. הסרטון הוסר ממכשיר הטלפון של אחת התלמידות.
מאז שדווח על המקרה, בית הספר פעל למפות את תמונת הפצתו של הסרטון כדי להבין כמה תלמידים נחשפו אליו. בנוסף, ניתנה הכוונה ותמיכה מקצועית לצוותי ההוראה, ותלמידים שנחשפו למקרה בעקיפין או במישרין קיבלו טיפול וסיוע. ממשרד החינוך נמסר כי בעקבות המקרה הוסבר לתלמידים בכיתות על הפצת תכנים מיניים ברשת, קריאה לעזרה ושמירה על גופם, וכי בית הספר וגורמי המקצוע המשיכו ללוות את התלמידה כדי לתת לה את כל המענים הטיפוליים הנדרשים.

במשרד החינוך ביקשו לציין כי ככל הידוע להם המקרה עדיין מטופל על ידי המשטרה ולכן הם מנועים מלפעול עד לסיום החקירה. ברשות המקומית שבה גרה הילדה מסרו כי "הנושא מצוי בחקירת משטרה. מרגע היוודע המקרה החמור לפני מספר חודשים, קיבלה התלמידה ומשפחתה ברגישות רבה, מעטפת רחבה של מענים מקצועיים מהגורמים הרשותיים באגף החינוך והרווחה".

http://fashionweektelaviv.com/%D7%9B%D7%99%D7%A6%D7%93-%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%9F-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%92%D7%A8%D7%A9-%D7%9E%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%9C%D7%9C%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%A9-2/

לאה מלך

משרדנו מעניק יעוץ משפטי וליווי בכל הנושאים הכרוכים לכל סוגי הגופים הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי.

יחודו של המשרד העוסק בכל ענפי המשפט ניכרת בהענקת מענה משפטי עדכני חד ויצירתי.

טלפון
073-3425466

פקס
073-3425465

כתובת
בניין מגדלי ישראל, פל ים 5, חיפה.

מייל
L.Melech@gmail.com